این وبلاگ اطلاعاتی در پیرامون خودروهای موجود در ایران می باشد:
ارتباط با نویسنده وبلاگ:
shirdarehyadak@yahoo.com

   

مشخصات انواع خودروهای داخل کشور و به همراه قیمت خودرو - عکس

کیا اسپورتیچ 2011
یکشنبه ۱۳۸۹/۰۶/۰۷ ساعت | | نوشته ‌شده به دست | ( )
 

عکس اسپورتيج Kia Sportage 2011

 

 

این مدل در نمایشگاه ژنو به همگان معرفی شد و از همان ابتدا توجه همگان را به خود جلب کرد ، البته به بازار آمدن این خودرو در نقاط مختلف جهان تا چند ماه آینده است پس با این اوصاف بازار ایران نیز احتمالا اوایل سال آینده از این اتومبیل تازه نفس استقبال خواهد کرد.
در اولین برخورد با این خودرو موردی که توجه بیننده را جلب می کند تفاوت استیل طراحی این مدل با مدل قبلی است ، خودرو جدید دارای ظاهری جذاب است خصوصا تلفیق خطوط و اشکال گوشه دار و خطوط روان ،ظاهری جالب به خودرو داده است ظاهری که به نطر نگارنده کاملا کره ای است و از ظاهر خود مردم چشم بادامی به ارث گرفته شده است . در کل طراحی یک بحث صلیقه ای است و هر شخص نظری برای خود دارد ولی به نظر می رسد که مدل جدید اسپورتج دارای طراحی عامه پسند است و در کشورمان نیز با استقبال خوبی مواجه خواهد شد. اندازه خودرو نیز با افزایش در تمامی جهات همراه بوده است به طوری که با اضافه شدن 90 میلی متر به طول آن و 60 میلی متر به ارتفاع آن باعث شده است تا از رقیب اصلی و جدید خود در بازار ایران یعنی هیوندای توسان عقب نماتد و از لحاظ اندازه بدنه چندان با آن تفاوتی نکند.
حال به داخل خودرو می رویم تا ببینیم که مهندسان کیا چه تدبیری اندیشیده اند تا داخل خودرو را از حالت یکنواختی دکه در مدل قبل مشهود بود در آورند. کیا با استخدام یکی از مهندسان اسبق شرکت آئودی و الهام گرفتن از هوندا CRV سعی کرده است محیطی کاربردی با ظاهری جوان پسند ایجاد کند. فرمان 4 پره با قابلیت چند کاربردی ، مانیتور LCD چند کاربردی و ننشان گرهایی دوار و بزرگ از بازرترین نکات طراحی داخلی اسپورتج جدید است.
با استارت و شروع به حرکت کردن با این SUV کوچک ، چالاکی و روان بودن موتور جدید و 4 سیلندر آن خودنمایی می کند که البته نباید نقش گیربکس 6 سرعته اتوماتیک آن را از ذهن دور کرد. اسپورتج با داشتن این دو پارامتر در تمامی دورهای موتور نیروی کافی را برای رانده به ارمغان می آورد تا رانندکی در هر شرایطی را برای وی ساده کند. جالب ترین مورد اسپورتج مصرف بنزین آن است که فقط 6 لیتر برای پیمودن 100 کیلومتر نیاز دارد وفقط 139 گرم دی اکسید کربن تولید می کند !!! با این اوصاف کیا خودرویی فوق العاده کم مصرف تولید کرده است تا به تولید کننده داخلی نشان دهد که کم مصرف بودن به پراید بودن نیست!!!!
البته باید توجه داشت که این میزان مصرف سوخت در شهری مثل تهران قابل دستیابی نیست زیرا مواردی چون ارتفاع شهر از سطح دریا و مرغوبیت بنزین نیز در میزان مصرف سوخت تاثیر دارد ولی می توان میزان 8 لیتر در 100 کیلومتر را از آن انتطار داشت.
اسپورتج جدید دارای مانورپذیری خوبی در کلاس خود است و به واسطه داششتن سیستم فرمان دقیق و قابل قبول به راننده اعتاد به نفس بالایی را القا می کند ، البته نکته جالب اسپورتج سیستم فنربندی آن است که کمی خشک است و پستی و بلندی های جاده را بیش از حد انتظار به سرنشینان انتقال می دهد که شاید این خود دلیلی براین باشد که کیا خودروی جدید خود را برای بیشتر برای غشر جوان در نطر گرفته است.

قیمت حدود ۴۵ میلیون تومان

 :: موضوعات مرتبط: خانواده کیا